Mi történik a tanácsadás során?
Teljes titoktartásról, etikus gyakorlatról és a legnagyobb diszkrécióról biztosítom.
Milyen a pszichológiai tanácsadás?
A tanácsadás fő célja az Ön problémáinak mélyreható feltárása – azáltal, hogy megérti jelenlegi tapasztalatait, és azt, hogy a problémák hogyan fejlődtek ki az idő múlásával. Ez lehetőséget ad annak feltárására, hogy mi hozta el Önt hozzám és kulcsfontosságú, hogy együtt megértsük, miért maradnak fenn a problémák, és miért érzi elakadva magát.
Abban is megkérhetem , hogy töltsön ki néhány speciális kérdőívet, ami segít megérteni a problémákat – természetesen megosztom és megvitatom Önnel, hogy mit tanulunk ezekből. Minden ember célja egyedi, és együtt megalkotjuk az Ön számára legmegfelelőbb megközelítést.
Hány ülésre van szükség?
A tanácsadás hossza a problémáktól és az Ön céljaitól függ. Heti rendszerességgel dolgozom a kliensekkel. Nem akarom siettetni a folyamatot, de nem is akarom, hogy tovább tartsam a tanácsadásban mint amennyire szüksége van vagy szeretné. Pontosabb választ tudok adni, ha megértem személyes történetét és az okokat.
Vannak olyan problémák, amelyekkel nem dolgozok?
Igen, nem foglalkozom a következőkkel: kényszerbetegség (OCD) szenvedélybetegségek, pszichózis, személyiségzavarok, öngyilkosság érzése, vagy haragproblémák, amelyek mások testi sértésével járnak.
A személyes tanácsadás jobb, mint az online tanácsadás?
A személyes tanácsadás és az online tanácsadás ugyanazokat az általános szabályokat követi. Minden általam használt segítői megközelítéshez hatékonyan használható az online. Ez azt jelenti, hogy bárhonnan elérhet, olyan platformokon keresztül, mint a Zoom, Google Meet, Skype.
Mivel Magyarországon jelenleg az online pszichológiai szolgáltatás nem szabályozott, munkámban az Amerikai Pszichológusok Egyesülete által megfogalmazott etikai és szakmai irányelveket követem American Psychological Association - Guidelines for the Practice of Telepsychology